Илјадници книги

во твојата дланка!

За месечна претплата од само 399 денари, најдобрите книги за возрасни и деца се тука, на твојот мобилен или таблет.

Добре дојде во твојата 24/7 џебна библиотека!

Времето пред екран е добро поминато време

Корици без полици

Зачекори во дигиталниот свет!

Најдобрите наслови сега ти се на дофат каде и да си, кога и да посакаш.

Детско катче

Тука децата ќе се запознаат со магичниот свет на книгите.

А имаме и награди.

Патот до Roblox картичка или до разубавување на аватарот сега е преку бројот на прочитани страни или ислушани книги.

ЧИТАЊЕТО НАГРАДУВА!

Boksy маркет

Сега можеш твоите поени од завршени книги да ги размениш за вредносен ваучер.

Dominos

Dominos

Замени 250 Бокси парички за 25% попуст во Dominos!

Понудата важи до 31.12.2024

25%

Преземи за 250
Достапни 6 купони
Bonatti

Bonatti

Замени 450 Бокси парички за 20% попуст во Bonatti!

Понудата важи до 31.12.2024

20%

Преземи за 450
Достапни 8 купони
English Language Academy

English Language Academy

Замени 600 Бокси парички за 25% попуст на годишен курс по англиски јазик!

Понудата важи до 31.12.2024

25%

Преземи за 600
Достапни 10 купони
Escape Room

Escape Room

Замени 400 Бокси парички за 15% попуст во Escape Room!

Понудата важи до 01.06.2024

15%

Преземи за 400
Достапни 10 купони
Preplet

Preplet

Замени 200 Бокси парички за 10% попуст во Преплет!

Понудата важи до 31.03.2024

10%

Преземи за 200
Достапни 10 купони
FitKit

FitKit

Замени 350 Бокси парички за 3 FitKit кредити!

Понудата важи до 31.12.2024

3

кредити

Преземи за 350
Достапни 6 купони
Groom Room

Groom Room

Замени 450 Бокси парички за 500 денари попуст на комплетен третман за твоето куче!

Понудата важи до 31.12.2024

500

денари

Преземи за 450
Достапни 9 купони
Urban Life

Urban Life

Замени 250 Бокси парички за 20% попуст во Urban Life!

Понудата важи до 31.03.2024

20%

Преземи за 250
Достапни 6 купони
Moe Hobi

Moe Hobi

Искористи 15% попуст на сите продукти од Мое Хоби!

Понудата важи до 31.05.2024

15%

Преземи за 250
Достапни 8 купони
Super Nova

Super Nova

Замени 150 Бокси парички за 10% попуст!

Понудата важи до 31.12.2024

10%

Преземи за 150
Достапни 9 купони
Peach Army 1

Peach Army 1

Замени 250XP Бокси парички за 300 денари попуст на месечно членство!

Понудата важи до 31.12.2024

300

денари

Преземи за 250
Достапни 10 купони
Peach Army 6

Peach Army 6

Замени 300XP Бокси парички за 300 денари попуст на месечно членство!

Понудата важи до 31.12.2024

600

денари

Преземи за 300
Достапни 9 купони
Види ги сите

Популарни наслови за возрасни

Доколку немате идеја што да читате, прегледајте го нашиот избор од најдобрите наслови.

Може оној што верува дека може

Орисон Свет Марден

Будење на свеста - Аудио книга

Катерина Ангеловска

Намести си го креветот

Вилијам Х. Мекрејвен

Мојата љубовна приказна

Тина Тарнер, Дебора

Речи НЕ без чувство на вина

Дејмон ЗахаријаДес

5AM Club

Robin Sharma

Моќта на позитивното живеење

Дaглас Луртон

Методот на Вим Хоф

Вим Хоф

Психологија на сексуалноста

Хавелок Елис

Џабе живиш у Скопје

Зоран Спасов - Ѕоф

Како да правите ништо

Џени Одел

Среќен е тој што умее да сака

Херман Хесе

Едно лето во Италија

Ребека Серл

Библиотекарката од Аушвиц

Антонио Итурбе

Психологија на емоциите

Теодул Рибо

Нашиот луд мозок

Дин Бурнет

Направете го својот живот ремек-дело

Oрисон Свет Марден

Опасна игра

Мери Арсова

Човековата потрага по смисла

Виктор Франкл

Љубов облечена во бело

Милена Лунеска

Ќерките на ноќта

Едгар Волас

Little Book of Hygge

Meik Wiking

Без правила: Нетфликс и културата на реинвенција

Рид Хејстингс, Ерин

Соба 13

Едгар Волас

Како да разговарате со секого

Лил Лаундес

Те знам

Клер Мекгован

Кула од карти

Елена Симоновска

Полиција

Ју Несбе

Не слушате кога ви зборуваат

Кејт Марфи

Популарни наслови за деца

Сѐ најдобро собрано на едно место. И книги а и многу награди. Знаете дека детските книги најдобро се читаат заедно?

Азбука

Венко Андоновски

Вини Пу - Аудио книга

Алан А. Милн

Волшебна ноќ во шумата

Билјана С. Црвенковс

Биби, Боби и непослушното јајце

Билјана С. Црвенковс

Кражба во музејот

Билјана С. Црвенковс

Ежето Снеже - Аудио книга

Неше Рамовиќ

Сонка

Ана Салтирова Давидо

Лепчето што расте

Ана Голејшка Џикова

Магичното писмо - Аудио Книга

Неше Рамовиќ

Бисерното езеро

Неше Рамовиќ

Куклен театар - Аудио книга

Неше Рамковиќ

Зградата на Стела и Сани

Бистра Георгиева

Прстот што бои сино

Марија Петровска

Малата вештерка

Билјана С. Црвенковс

Во овој балон нема место за еден слон

Бистра Георгиева

Роботчето Р1

Билјана С. Црвенковс

Како функционира Бокси?

1

Креирај кориснички профил

Регистрирај се со твојата е-маил адреса и претплати се.

2

Преземи ја апликацијата

Од App или Play Store. Бокси работи на сите мобилни уреди и таблети.

3

Читај и слушај книги!

Сега имаш илјадници наслови во твојата дланка и многу игри.

Бокси пакет

2 профили

Илјадници книги за возрасни и за деца

Нови наслови секој месец

399

ден/мес